Krzesła ISO niezmiennie cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza wśród osób wyposażających sale konferencyjne, sale wykładowe, sale lekcyjne czy też restauracje i kawiarnie. Przyczyną jest solidne wykonanie krzeseł, komfort ich użytkowania oraz klasyczny i elegancki design, który sprawia że świetnie wyglądają w każdej przestrzeni.

Zastanawiasz się jakie ma wymiary krzesło ISO? Czy na pewno zmieści się w sali ilość jaką zaplanowano? Wszystkie klasyczne krzesła konferencyjne wykonane z tworzywa sztucznego mają takie same wymiary, tj. 82 cm wysokości, 54 cm szerokości, 59 cm głębokości, 45 cm wysokości do siedziska, 42 cm głębokości siedziska oraz 36 cm wysokości oparcia.

Pojawiające się różnice w wymiarach wynikają przede wszystkim z tworzywa, z którego wykonane jest krzesło ISO, z jego modelu oraz wyprofilowania. Dodatkowo kupując krzesła należy także wziąć pod uwagę to czy mają, np. podłokietniki/pulpit, bo to również wpływa na ich wymiary.

Krzesło ISO Wood wykonane z brzozy ma nieco inne wymiary niż typowe krzesła konferencyjne.
Jest wyższe, bo jego wysokość to 86 cm, szerokość 53 cm, głębokość 56 cm, wysokość do siedziska 43 cm, a wysokość oparcia ma 35 cm.

Wymiary krzesła ISO wykonanego ze sklejki bukowej to 81 cm wysokości, 51 cm szerokości, 46 cm głębokości, 49 cm wysokości do siedziska, 36 cm głębokości siedziska oraz 36 cm wysokości oparcia.

Krzesła ISO wykonane z plastiku mają wymiary: 80 cm wysokości, 54,5 cm szerokości, 42,5 głębokości, 45 cm wysokości do siedziska i 35 cm wysokości oparcia.

Kolejną specyficzną grupą krzeseł ISO pod względem wymiarów są te wykonane z specjalnej siateczki. Są to krzesła ISO  MESH. Ich wysokość to 79 cm, szerokość 53 cm, głębokość 56 cm, wysokość do siedziska 50 cm, głębokość siedziska 46 cm, a wysokość oparcia to 36 cm.

Wśród krzeseł ISO można spotkać jeszcze inną specyfikację. Są to krzesła z najwyższej półki, niezwykle wygodne i wykonane z tradycyjnej tapicerki lub ekoskóry. Mają one 89cm wysokości, 56 cm głębokości, 45 cm wysokości do siedziska, 42 cm głębokości siedziska oraz 39 cm wysokości oparcia.

Chociaż różnice w wymiarach krzeseł ISO są niewielkie, to planując ich zakup w większej ilości zawsze warto dokładnie sprawdzić ich rozmiary, tak aby mieć pewność, że do danego pomieszczenia na pewno zmieści się zaplanowana liczba.